KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16031013
nr 1603 1013
Herman von Glass
(1886-1950), Tyskland
Oljemålning, Signerad. Olja på duk, Kvinna på strand, 63x87 cm, yttermått inklusive ram: 72x97 cm
Herman von Glass, tysk målare född 1886, död 1950.
måndag 4 mars 2024
kl 20:10:29